Logo Gminy Zbrosławice

Wielobój sołectw - boule

W dramataliową niedzielę, jak co roku odbyły się zawody w boule w ramach Wieloboju Sołectw Gminy Zbrosławice. Do rozgrywek zgłosiło się 13 drużyn, które najpierw rozegrały fazę grupową, by następnie przejść do fazy pucharowej. Czarnym koniem zawodów okazało się sołectwo Jaśkowice, które najpierw w ćwierćfinale pokonały faworyzowane Przezchlebie, a następnie w półfinale głównego pretendenta do zwycięstwa zespół z Ziemięcic.
Triumfatorem okazał się zespół ze Świętoszowic, który najpoierw przełamał klątwę Czekanowa, a następnie pewnie pokonał Księży Las, i w finale zwyciężył z Jaśkowicami 10-3. Trzecie miejsc zajęli zawodnicy z Ziemięcic, pokonując Księży Las 13-4.
Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:
1 Świętoszowice
2 Jaśkowice
3 Ziemięcice
4 Księży Las
5 Przezchlebie
6 Szałsza
7 Czekanów
8 Laryszow
9 Zbrosławice
10 Łubie
11 Jasiona
12 Miedary
13 Wieszowa
W klasyfikacji generalnej na pierwsze miejsce wskoczył obrońca tytułu Ziemięcice, spychając Miedary na druga pozycję, trzecie miejsce podium zajmuje obecnie Przezchlebie, ma ono jedna tylko dwa punktu straty do Miedar.
Kolejną dyscypliną będą rozgrywane w październiku kręgle. Zapraszamy serdecznie
372051973_690069569820385_8480860829726125016_n 

371949787_690069606487048_5464370887162061218_n 
371984872_690069559820386_2192031792287467440_n 370596148_690069446487064_7560776633313537932_n 371915054_690069506487058_4328179429176902174_n 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności