Kontynuacja akcji usuwania roślinności przy torach
Szanowni Mieszkańcy,
Informujemy, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach będzie kontynuował w miesiącu czerwcu br. prace polegające na usuwaniu roślinności stwarzającej zagrożenie na przejazdach kolejowo - drogowych przy zastosowaniu środków ochrony roślin w celu zachowania odpowiedniej widoczności.
Teren objęty opryskami to obszar kolejowy, gdzie obowiązuje zakaz przebywania osób postronnych zgodnie z § 2 pkt 1 ppkt a) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 kwietnia 2021 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych oraz pomieszczeniach przeznaczonych do obsługi podróżnych korzystających z transportu kolejowego na dworcach kolejowych.
W związku z powyższym prosimy aby unikać miejsc na których stosowane będą środki ochrony roślin. Należy pamiętać, że każdy preparat ma określony tzw. okres karencji dla ludzi i zwierząt czyli czas, który musi upłynąć od zabiegu do momentu, gdy wejście na dany obszar jest bezpieczne.Wyświetl mniej
