Logo Gminy Zbrosławice

Świętowali piękne jubileusze

50 lat pożycia małżeńskiego? Brzmi to (coraz bardziej) imponująco . W czwartek 14 grudnia w Gminnej Bibliotece w Zbrosławicach odbyło się spotkanie z parami, które mogłyby pochwalić się tak wspaniałym stażem małżeńskim. Ale nie tylko. Zbrosławicką tradycją jest również honorowanie par, które osiągnęły 55, 60, 65 i więcej lat w związku.
Najważniejszym punktem spotkania było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanych przez Prezydenta RP . Co ciekawe jeszcze na kilka dni przed dorocznym spotkaniem nie było wiadomo, czy się to uda, gdyż odpowiednie dokumenty wciąż czekały na zatwierdzenie w stolicy. Na szczęście, dzięki prośbom ze strony zbrosławickiego Urzędu Stanu Cywilnego, Kancelaria Prezydenta przyspieszyła procedurę, w efekcie czego medale i legitymacje, zgodnie z tradycją mogły zostać wręczone jubilatom.
W trakcie ceremonii Wójt Gminy Zbrosławice Wiesław Olszewski gratulował pięknej rocznicy i życzył jubilatom ponownego spotkania w pełnym gronie za kolejnych pięć lat.
Spotkanie, które w tym roku odbywało się w świątecznej klimacie, był również świetną okazją, by porozmawiać i powspominać.

Galeria zdjęć

DSC_2879 DSC_2895 DSC_2897 DSC_2909 DSC_2912 DSC_2916 DSC_2935 DSC_2943 DSC_2951 DSC_2959 DSC_2965 DSC_2967 DSC_2971 DSC_2981 DSC_2991 DSC_3003 DSC_3014 DSC_3021 DSC_3023 DSC_3028 DSC_3035 DSC_3041 DSC_3043 DSC_3052 DSC_3059 DSC_3065 DSC_3071 DSC_3075 DSC_3084 DSC_3086 DSC_3107 DSC_3112 DSC_3113 DSC_3117 DSC_3120 DSC_3124 DSC_3127 DSC_3138 DSC_3140 DSC_3142 DSC_3146 DSC_3148 DSC_3151 DSC_3159 DSC_3162 DSC_3166 DSC_3177 DSC_3186
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności