Logo Gminy Zbrosławice

Sala ślubów w Gminie Zbrosławice

Z radością informujemy, że w Gminie Zbrosławice powstała nowa sala ślubów, która wczoraj została uroczyście otwarta. 

Uroczystość otwarcia miała miejsce z udziałem m.in. Wójta Gminy Zbrosławice Katarzyny Zyga, Kierownika USC Weroniki Kaczmarek oraz Zastępcy Kierownika Iwony Feber.

Mieści się na parterze w budynku Urzędu Gminy Zbrosławice w Kamieńcu przy ul. Tarnogórskiej 34, gdzie znajduje się również Urząd Stanu Cywilnego.

W 1999 r. wprowadzono Konkordat – ustawę umożliwiającą zawieranie ślubów kościelnych ze skutkiem cywilnym. Z początkiem obowiązywania konkordatu salę ślubów mieszczącą się w Kamieńcu zlikwidowano zakładając, że śluby w urzędzie stanu cywilnego nie będą zawierane. Z biegiem czasu okazało się jednak, że zapotrzebowanie na śluby cywilne wciąż istnieje, a nawet z roku na rok rośnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nupturientów Wójt Gminy Zbrosławice Katarzyna Zyga podjęła decyzję o ponownym utworzeniu sali ślubów w Urzędzie Gminy Zbrosławice.

Nowa sala ślubów to doskonała propozycja dla tych, którzy pragną zorganizować skromny ślub wśród najbliższych. Chociaż sala jest mała, jej kameralność, ciepłe kolory i subtelne dekoracje sprawią, że każda para młoda poczuje się tu wyjątkowo.

Serdecznie zapraszamy pary zamierzające zawrzeć związek małżeński do nowo otwartej sali ślubów. Mamy nadzieję, że wystrój sali zachęci Państwa do zawierania związków małżeńskich właśnie w tym miejscu 
Niech Gmina Zbrosławice będzie początkiem Państwa wspólnego życia! 


Galeria zdjęć

488661525_1065578075602864_8634831807793424239_n 1000015197 IMG_20250402_110038124_HDR 1000015191
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności