do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Aktualności
24/III
kategoria:
Aktualności

Niezwykle miła ceremonia miała miejsce wczoraj w trakcie sesji Rady Gminy Zbrosławice. Po podjęciu stosownej uchwały tytułem Ambasadora Zbrosławic uhonorowany został Klub Olimpiad Specjalnych „Sokoły” Miedary. W imieniu władz klubu na ręce Gabrieli Przybyłek-Winder oraz Krzysztofa Krawczyka pamiątkowe statuetki oraz dyplomy złożył Wójt Gminy Zbrosławice oraz Przewodniczący Rady Jan Fels.

Przewodniczący Klubu – Krzysztof Krawczyk dziękując za wyróżnienie i wparcie, podzielił się planami na przyszłość, wśród których jest m.in. udział „Sokołów” w tegorocznych zawodach w Berlinie.

Klub Olimpiad Specjalnych „Sokoły” od 20 lat działający przy Domu Pomocy Społecznej w Miedarach zrzesza zawodników z powiatu tarnogórskiego na czele z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Miedarach. Dzięki prężnym działaniom władz klubu zrzeszeni zawodnicy mają okazję trenować, uczestniczyć w zawodach oraz brać udział w obozach z następujących dyscyplin sportowych: pływanie, piłka nożna, lekkoatletyka, bowling, tenis stołowy, trójbój siłowy, koszykówka, narciarstwo biegowe. Wielokrotnie zawodnicy „Sokołów” brali udział z zawodach rangi międzynarodowej, poza granicami kraju, gdzie promowali gminę Zbrosławice. Działania klubu ponadto udowadniają, że sport, oprócz oczywistych benefitów zdrowotnych, to także świetny sposób na kształtowanie charakteru, pokonywanie ograniczeń, budowanie poczucia wspólnoty i integracji. Wieloletnie zaangażowanie władz klubu w rozwój stowarzyszenia zaowocowało utworzeniem marki znanej na arenie ponadlokalnej, która daje podopiecznym DPS Miedary unikatowe szanse do rozwoju swoich pasji.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H