do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Aktualności
05/IV
kategoria:
Aktualności

Wójt Gminy Zbrosławice informuje, że w wyniku referendów przeprowadzonych w placówkach oświatowych na terenie Gminy wszystkie publiczne szkoły i jedno przedszkole zadeklarowały udział w strajku.

Obecnie dyrektorzy jednostek oświatowych przystępujących do protestu, przygotowując się organizacyjnie na ten czas, dokonują rozeznania, ilu nauczycieli nie będzie uczestniczyło w strajku czynnym.

Ponieważ priorytetem zarówno dla dyrektorów szkół i przedszkola, jak również dla organu prowadzącego jest zapewnienie opieki dzieciom, które zgłoszą się do placówki, dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki strajku dla uczniów i rodziców.

Dodatkowo informujemy, że w przypadku ogłoszenia strajku rodzice mają prawo do pozostawienia swojego dziecka w domu. Przy braku możliwości zapewnienia opieki rodzice mogą skorzystać z zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8, z powodu nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły.

Apelujemy o bieżące monitorowanie komunikatów medialnych w tym zakresie, w przypadku ostatecznych decyzji dotyczących strajku informacje zostaną zamieszczone na stronach internetowych Gminy.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

top baner