pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
05/XII
kategoria:
Sport

W ubiegłą sobotę zakończyliśmy tegoroczną edycję Wieloboju Sołectw Gminy  Zbrosławice.

W Pyskowicach na Hali Sportowej im. Huberta Wagnera rozegraliśmy turniej siatkówki. W zawodach rozgrywanych równocześnie na trzech boiskach wzięło udział 13 sołectw. Zespoły podzielone zostały na cztery grupy. Następnie z każdej z nich awansowały po dwa najlepsze zespoły.

Pary ćwierćfinałowe prezentowały się następująco:

Wieszowa – Ziemięcice

Czekanów – Zbrosławice

Miedary – Księży Las/Jasiona

Laryszów – Kamieniec

Najbardziej zacięty okazał ćwierćfinał z udziałem Czekanowa i Zbrosławic. Zawodnicy z sołectwa Zbrosławice okazali się nieznacznie lepsi pokonując Czekanów 15:10 i 18:16.

Skład półfinalistów uzupełniły Wieszowa, Kamieniec i Księży Las/Jasiona.

W pierwszych półfinale spotkały się zespoły z Kamieńca i Zbrosławic.  Kamieniec mając w swoim składzie zawodników z przeszłością ligową nie dał szans swoim przeciwnikom, zwyciężając w dwóch setach 25:16 i 25:13. Drugi półfinał był zdecydowanie bardziej wyrównany. Faworytem starcia był zespół z Wieszowy i w pierwszym secie pewnie zwyciężył 25:18. W drugim na wyżyny swoich możliwości wznieśli się zawodnicy z Księżego Lasu / Jasiony i zwyciężyli 25:18. W ostatnim decydującym secie mocniejsza okazała się Wieszowa i to ona awansowała do finału.

W meczu o trzecie miejsce Księży Las/ Jasiona pokonał Zbrosławice w setach 2:0 (25:20, 25:18)

Najlepszym zespołem tegorocznego turnieju w siatkówce okazał się Kamieniec, który pokonując Wieszowę w finale 2:0 (25:22, 25:14) zakończył turniej bez straty seta.

W klasyfikacji generalnej nic wielkiego nie mogło się już zdarzyć.

Najlepszym zespołem w tym roku została Wieszowa, która osiągnęła rewelacyjny wynik 260 punktów, drugie miejsce zajął Czekanów zdobywając 239 punktów, na trzecim stopniu podium znalazł się Laryszów gromadząc na swoim koncie 212 punktów.

Redagował: Artur Żółtowski
kategoria: Powiązane pliki [3]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg Klasyfikacja generalna 18-12-05 13:55 6.4MB pobierz plik: Klasyfikacja generalna
jpg Klasyfikacja medalowa 18-12-05 13:55 4.58MB pobierz plik: Klasyfikacja medalowa
jpg Wyniki siatkówka 18-12-05 13:59 5.82MB pobierz plik: Wyniki siatkówka