pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
    (32) 233 71 00
17/XII
kategoria:
Sport

Kończący zmagania w tegorocznym Wieloboju Sołectw, turniej siatkarski zapewnił emocje godne finału. Choć woli walki i ambicji nie brakowało żadnej spośród 15 reprezentacji sołectw, ostateczne rozstrzygnięcia nie były zaskoczeniem.

Najlepszą ilustracją tego, jak bardzo zacięta była tegoroczna rywalizacji w ramach Wieloboju Sołectw, były minimalne różnice w klasyfikacji generalnej. Chociażby to zapowiadało walkę o każdy, mecz, set czy punkt. Szczególnie zainteresowane najlepszym możliwym występem były ekipy z Czekanowa, Ziemięcic, Wieszowy i Zbrosławic. Po fazie grupowej najwięcej powodów do zadowolenia miały rozstawione przed turniejem drużyny Kamieńca, Wieszowy, Księżego Lasu/Jasiony oraz z Miedar, które wygrały swoje grupy. Zbrosławice, również rozstawione, awansowały ostatecznie po ciężkich przeprawach z Laryszowem i Szałszą, a Czekanów zameldował się w ćwierćfinałach odprawiając zespół z Przezchlebia (grupa 3-drużynowa). Najmniej szczęścia miały Ziemięcice, które w spotkaniu o awans, mimo 2 piłek meczowych, finalnie uległy Kopienicy.

W ćwierćfinałach z roli faworytów w komplecie wywiązali się zwycięzcy poszczególnych grup. Z rywalizacji odpadły Zbrosławice, Czekanów, Kopienica i  Jaśkowice. Po półfinałach, mimo dzielnej postawy Księżego Lasu, Wieszowa nadal pozostawała bez straconego seta. Kamieniec z kolei został zmuszony przez Miedary do walki w trzech setach.

W tym momencie było już pewne, że to Wieszowa, niezależnie od wyniku spotkania finałowego, jest zwycięzcą Wieloboju Sołectw. Nie było jednak mowy o rozprężeniu. Wieszowa w mistrzowskim stylu przypieczętowała swoją dominację w niedzielnym turnieju. Niezwykle ambitny marsz zawodników z Miedar na podium przerwany został przez Ksieży Las/Jasionę, który wygrał w mały finale i tym samym powtórzył zeszłoroczne osiągnięcie.

Wieszowa triumfuje w tegorocznych zmaganiach. Czekanów kończy z tytułem wicemistrza, a na podium meldują się również Ziemięcice. Dalej Zbrosławice i Laryszów.

Gratulacje! Na Bal Sportowca, podsumowujący zmagania w Wieloboju Sołectw zapraszamy 10 stycznia 2019.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk
kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg klasyfikacja generalna 19-12-17 12:11 1.33MB pobierz plik: klasyfikacja generalna
jpg siatkówka - wyniki 19-12-17 12:12 1.2MB pobierz plik: siatkówka - wyniki