do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Informacje Edukacja i Kultura
18/XI
kategoria:
Edukacja i Kultura

 

14 punktów. W skali całego cyklu Wieloboju Sołectw –naprawdę niewiele. Właśnie tyle wynosi różnica w klasyfikacji generalnej, dzieląca lidera – sołectwo Czekanów, od miejsca czwartego, czyli Zbrosławic. Dzięki znakomitemu występowi w sobotniej zawodach badmintonowych do lidera na zaledwie 3 punkty zbliżyły się Ziemięcice. Stratę zmniejszyły również sołectwa Wieszowa i Zbrosławice.

Do sobotnich zawodów na kortach w szkole podstawowej w Miedarach przystąpiło 12 reprezentacji sołectw Gminy Zbrosławice. Każdą drużynę utworzyły 4 osoby – 2 mężczyzn i 2 kobiety, a rywalizacja toczyła się w formie drużynowej. Po fazie grupowej komplet zwycięstw na koncie notowały zespoły Zbrosławic, Laryszowa i Ziemięcic. Swoją grupę wygrała również Wieszowa. Na etapie ćwierćfinałów obyło się bez niespodzianek i z rywalizacją pożegnać się musiały Szałsza, Czekanów, Miedary i Księży Las/Jasiona. W półfinałach emocji nie brakowało. Na tym poziomie każdy drobny błąd oznaczał stratę punktu, a tempo nie pozwalało na złapanie tchu. Ostatecznie po ciężkich bojach w finale zameldowały się drużyny z Ziemięcic i Laryszowa. Zeszłoroczni mistrzowie – Zbrosławice musiały zadowolić się zaledwie walką o brązowe medale z Wieszową. Mimo długich, trzysetowych spotkań, w półfinale więcej siły zachowali zawodnicy z Ziemięcic i Zbrosławic, którzy rozstrzygnęli na swoją korzyść ostatnie konfrontacje tego dnia. Złote medale powędrowały do drużyny, którą utworzyli: Artur Smolik, Kacper Smolik, Justyna Nawrath i Weronika Marek.

Kto zostanie mistrzem Wieloboju Sołectw w roku 2019? O tym zadecyduje ostatnia odsłona tegorocznego cyklu, czyli siatkówka. 14 grudnia, w hali w Pyskowicach będziemy świadkami turnieju o nadzwyczaj dużej wadze.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk
kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg wyniki_badminton.jpg 19-11-18 12:53 1.58MB pobierz plik: wyniki_badminton.jpg
jpg klasyfikacja_generalna.jpg 19-11-18 12:54 1.75MB pobierz plik: klasyfikacja_generalna.jpg

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

top baner