do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Informacje Edukacja i Kultura
17/X
kategoria:
Edukacja i Kultura

W dniu 11 października 2018r. w Gminie Zbrosławice kolejne Zielone Pracownie z edycji konkursu 2018 zostały oficjalnie oddane we władanie uczniom!

Po uruchomieniu zeszłorocznych ekopracowni w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach, Szkole Podstawowej w Kopienicy oraz w Szkole Podstawowej w Czekanowie, w tym roku laureatami konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zostały Szkoła Podstawowa w Przezchlebiu, Szkoła Podstawowa im. gen. J. Ziętka w Wieszowie oraz Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zbrosławicach.

Na wyposażenie i zaadaptowanie trzech zielonych pracowni łączne dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniosło 89.990,00 zł. Wkład własny Gminy (w tym również nagrody pieniężne otrzymane
w wyniku uzyskania tytułu laureata programu) wyniósł 29.357,95 zł i obejmował przeprowadzenie remontów sal, w tym przygotowanie i malowanie ścian oraz sufitów, wymianę podłóg, zakup i montaż fototapet. Dodatkowo w ramach wkładu własnego zakupiono częściowo meble, sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne.

Wiele prac związanych z utworzeniem ekopracowni wykonano dzięki ogromnym wsparciu i zaangażowaniu rodziców uczniów, jak również nauczycieli i pracowników obsługi.

Nowo powstałe na miarę XXI w. ekopracownie mają służyć wszystkim uczniom oraz rozwijać ich świadomość ekologiczną, nie tylko poprzez zastosowanie nowoczesnych pomocy dydaktycznych i sprzętu, ale również poprzez działania o charakterze ekologicznym, do których są zobowiązane szkoły w ramach realizacji projektów.

Wójt Gminy Zbrosławice składa serdecznie podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w prace przy powstawaniu „Zielonych Pracowni”, szczególnie – rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi szkół.
Uczniom natomiast życzy, aby wspaniale wyposażone sale lekcyjne rozwijały ich zainteresowania związane z ekologią i naukami przyrodniczymi, zaś wiedza uzyskana dzięki nowoczesnym metodom nauczania zaprocentowała w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Wieszowa

Przezchlebie

Zbrosławice

Redagował: Artur Żółtowski

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

top baner