do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Informacje Edukacja i Kultura
05/VI
kategoria:
Edukacja i Kultura
 

Od piosenek ekologicznych przez odrobinę hip-hopu, rocka, aż po żywiołowy taniec minionków oraz młodych cheerleaderek. Różnorodnie, wielobarwnie, radośnie – tak właśnie było na Gminnych Obchodach Dnia Dziecka w Zbrosławicach w niedzielę 2 czerwca. Spisali się jednak nie tylko młodzi uczestnicy. Na długo zapamiętane będzie również brawurowe wykonanie hitu Majki Jeżowskiej przez urzędników oraz interpretacja Czerwona Kapturka w wykonaniu seniorów z Wieszowy, która podkreśliła znaczenie... służby zdrowia.

Główne role odegrali najmłodsi. Scena tego dnia należała przede wszystkim do zwycięzców niedawnego 8. Gminnego Festiwalu Ekologicznego. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się wszyscy nagrodzeni, jak i wyróżnieni, na czele ze zdobywcami Grand Prix – duetem Laura Badnorz – Patryk Pisarski. Pomiędzy kolejnymi blokami „ekologicznymi” swój repertuar zaprezentować mogli najmłodsi, czyli dzieci z przedszkoli w Wieszowie, Zbrosławicach, Przezchlebiu, Kopienicy, Miedarach, Kamieńcu i Świętoszowicach. Tu nie brakowało niczego, a szerokie uśmiechy małych artystów w trakcie, śpiewania, tańczenia czy skakania, wyraźnie wskazywały, że zabawa jest przednia. Podobnie zresztą uważała publiczność, licznie zgromadzona pod sceną, która nie tylko nagrywała, ale także udzielała cennych wskazówek swoim podopiecznym.
Podpowiedzi (z reguły) nie potrzebowały przedstawicielki klubu seniora z Wieszowy, które pod okiem Karoliny Segiet zaprezentowały nowatorskie podejście do bajki o czerwonym kapturku. Tym razem wilk musiał skapitulować nie przed leśniczym, a przed lekarzem i jego ogromną strzykawką.
Gromkie oklaski zebrali również urzędnicy UG Zbrosławice. „Wszystkie dzieci nasze są” w ich wykonaniu wybrzmiały aż dwukrotnie, a w trakcie bisów spontanicznie dołączyli do nich wszyscy ochotnicy. Wizja niezastąpionej Joanny Śleziak nie mogła się nie udać.
Z kolei dzieci ze świetlic gminnych przedstawiły urywek z życia zwierząt na sawannie w reżyserii Nairy Ayvazyan.
Choć centrum wydarzeń lokowało się na scenie, wokół również nie było nudno. Każdy chętny mógł skorzystać z dmuchańców, a upominki i konkursy edukacyjne (i nie tylko) przygotowała firma Alba.
Nie mogło zabraknąć również strażaków. Ochotnicy z Łubia nie tylko edukowali najmłodszych, ale również zadbali o stworzenie kurtyny wodnej, niezastąpionej w upalne niedzielne popołudnie.
Mały tłum nie odstępował od stanowisk przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach. Niegasnąca popularnością cieszyło się malowanie buzie i tatuaży czy kącik plastyczny, a co chwila plac przed biblioteką i urzędem wypełniał się bańkami mydlanymi.

Wszystko dzięki i dla dzieci! W końcu to Dzień Dziecka.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H