do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Informacje Edukacja i Kultura
16/IV
kategoria:
Edukacja i Kultura
 

Tradycyjnie już w niedzielę palmową w Miedarach odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Choć pogoda znów nie rozpieszczała, głębokich emocji nie zabrakło.

Niedzielne Misterium na dobre wpisało się już w okres przedświąteczny w Gminie Zbrosławice. To już po raz jedenasty zgromadzona w Miedarach widownia miała okazję śledzić ostatnie momenty życia Jezusa w inscenizacji przygotowanej przez amatorów. Nad wszystkim pieczę trzymali: Bogusław Mansfeld, odtwórca głównej roli w poprzednich latach, a obecnie autor scenariusza (który opracowany został na podstawie scenariusza udostępnionego przez keryków Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu) i reżyser wraz z  Katarzyną Rode i Joanną Śleziak. Za scenografię odpowiadała Klaudia Grudzińska. Nie mogło zabraknąć również Chóru „Allegro” z Tarnogórskiego Centrum Kultury pod dyrekcją Jacka Pieczyka.  

W tym roku odbywało się ono pod hasłem „ Oto Baranek Boży”. Organizatorzy, podobnie jak w latach poprzednich, zadbali o urozmaicenie scenariusza o wątki związane z teraźniejszą historią kościoła. Doszło również do istotnej modyfikacji organizacyjnej. Całość odbywała się w jednym miejscu, na placu przy Parafii św. Floriana i zrezygnowano tym samym z drogi na Golgotę.

Choć sama w sobie historia znana jest doskonale, jej „miedarska” interpretacja zawsze wzbudza głębokie emocje. Nie inaczej było w niedzielę.  Olbrzymia w tym zasługa aktorów – naturszczyków, którzy brak warsztatu z nawiązką nadrabiają olbrzymim zaangażowaniem i oddaniem. Podniosła atmosfera widowiska udzieliła się zgromadzonym widzom, którzy nie ukrywali łez, a finalnie nagrodzili autorów, odtwórców i wszystkie osoby zaangażowane burzą oklasków.

Jak zapewniają twórcy, praca nad przyszłorocznym Misterium już jest w toku.

W imieniu organizatorów wydarzenia pragniemy raz jeszcze przekazać serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w powstanie tegorocznego Misterium Meki Pańskiej w Miedarach.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

top baner